Innowacyjne hotele…
czyli jakie?

Instalacja „Blow Up Comission” autorstwa Rafaela Lozano-Hemmera / R. Mendel / Blow up Hall 5050

Instalacja „Blow Up Comission” autorstwa Rafaela Lozano-Hemmera / R. Mendel / Blow up Hall 5050

Najbardziej innowacyjne hotele zaskakują swoją niewidzialną, a mobilną obsługą. Bez tradycyjnej recepcji, bez kolejek, doskonale zarządzane przy użyciu zaawansowanych technologii. Są zagadką dla swoich gości, dlatego warto poznać kilka z nich.

Wykrywacz temperatury ciała w Seattle
Hotel 1000 w Seattle, w  Stanie Waszyngton to idealne miejsce dla biznesmenów, którzy w wirze obowiązków chcą, aby kwestie formalne takie, jak opłata za pobyt mogły być realizowane, np. za pomocą tabletu dostępnego w pokoju hotelowym. I w Hotelu 1000  potrzeby te  są spełniane na najwyższym poziomie. Pokoje wyposażone są w nowoczesny system czujników podczerwieni, które wykrywają temperaturę ciała gości,  informując obsługę, że pokój jest zajęty.  Innym rozwiązaniem zastosowanym w  Hotelu  1000  jest system uzdatniania wody i instalacji regeneracyjnych, których obecność pozytywnie wpływa na środowisko, a hotelowi nadaje miano eko.

iPhone, jako osobisty concierge
Hotel Blow Up Hall w Poznaniu w Polsce, nie tylko nie ma recepcji, ale też jego pokoje nie mają numerów. W zamian goście otrzymują iPhone’a, który pomaga odnaleźć właściwy apartament, a następnie go otworzyć. Urządzenie informuje również o kompleksie Stary Browar, w którym mieści się hotel i o wydarzeniach kulturalnych Poznania, dzięki czemu goście naturalnie wnikają w tkankę miejską. Blow Up Hall to także awangardowy luksus i galeria sztuki, co czyni obiekt swoistym dziełem.

Osobisty concierge w Hotelu Blow up / Poznań

IPhone jako osobisty concierge / J. Wittchen / Blow up Hall 5050

Oświetlenie pokoju w dwunastu barwach
Najwyższym hotelem  w Katarze, który ma trzysta metrów wysokości  jest The Torch w Doha. Widok na panoramę miasta, z ostatniego piętra hotelu zapewnia gościom niezapomniane wrażenia, jednak nie tylko to może imponować odwiedzającym…  Przestrzeń hotelu stanowi pięćdziesiąt jeden pięter, na których mieszczą się pokoje i  apartamenty. Każdy z  nich wyposażony jest w iPada, który umożliwia  kontakt z obsługą hotelu a także, dostosowuje system oświetlenia do nastroju klientów, dając im możliwość wyboru z palety dwunastu kolorów.

Dzisiaj preferujemy otrzymywać informację na swoich smartfonach, czy tabletach, niż w tradycyjnej, papierowej formie. Wykorzystanie  nowoczesnych rozwiązań technologicznych pozwala również na większą swobodę i samodzielność w przestrzeni hotelowej, co jest zarazem potwierdzeniem ich innowacyjności.

Dziękujemy Blow up Hall 5050 za współpracę